Türkmeneli Cephesi

Afganistan Milletvekili Parisa’ya İlk Tebrik Salihi’den

Afganistan Milletvekili Parisa’ya İlk Tebrik Salihi’den
14 views
23 Ekim 2018 - 13:12

AFGANİSTAN’lı BOZKURT PARİSA’ya İLK TEBRİK TÜRKMENLERDEN

Güney Türkistan olan Afganistan’da seçim konuşmasını ”bozkurt” işareti ile yapan Parisa Şemssadat milletvekili oldu.

TÜRKMENELİ Lideri Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi Güney Türkistan bölgesinde seçim konuşmasını ”bozkurt” işareti ile yapan Parisa Şemssadat ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Lider Salihi Parisa hanım ile yaptığı telefon görüşmesinde çoğunluğu Türkmen ve Özbekistan Türk’ü olan Afganistan Türkleri ile herzaman birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceklerini ileterek,

Lider Salihi Milletvekili Parisa’ya: Afganistan’ın Türkistan’ın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve özellikle seçimlerde göstermiş olduğu azim ve Bozkurtça duruştan dolayı da ayrıca tebrik etti.

İLK TEBRİK SALİHİ’den 

Milletvekili Parisa Şemssadat kesin olmayan sonuçlara göre yüksek oyla milletvekili olduğunu ve İlk Tebriğin Irak Türkmen Cephesi Başkanın’dan gelmesinden onur ve gurur duyduğunu ifade eden Parisa Şemssadat hepimiz kan kardeşiyiz ve bizi Bozkurt birleştirerecek diyerek 

Irak ve Suriye’deki Türkmen kardeşleri ile gönül birliğine vurgu yaptı. 

Taliban güçlerinin seçim büroları ve oy merkezlerini bombalayarak sabote ettiği seçimlerde kesin sonuçlar halen açıklanmadı. 

Ülkede, 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinin provası niteliğindeki genel seçimler, terör saldırılarının yanında yolsuzluk iddialarına da sahne oldu.

Seçim sonuçlarının resmi olarak Kasım ayında açıklanacağı duyuruldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.