logo

Alperenler Desticiye Güvendi Tekrar Başkan Seçti

Alperenler Desticiye Güvendi Tekrar Başkan Seçti

BBP’nin 10. Olağan Büyük Kurultayı’nda 635 delegenin teklifiyle aday gösterilen Destici, 691 oyla yeniden Genel Başkan seçildi.

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 10. Olağan Büyük Kurultayı’nda Mustafa Destici, yeniden genel başkanlığa seçildi.  BBP’nin 10. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.
635 delegenin teklifiyle aday gösterilen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 691 oyla tekrar Genel Başkan seçildi.
Kurultaya Irak Türkmen Sanatçımız Ahmet Tuzlu,Azerbaycan’ımızın değerli ismi Azeri’n ve Hasan Sağındık da katılarak Alperen’ler ile biraraya geldi.

‘KERKÜK’TE PKK’LILARI GÖRÜYORUZ’

Destici, kurultayda yaptığı konuşmada, göreve başladıkları ilk yıllarda Türkiye’nin en ciddi meselesi olan terörün hala sürdüğünü belirterek, “Maalesef bugün PKK hem Türkiye içinde eylemlerine devam ediyor hem de Kuzey Irak’ta, daha önce sadece Kandil ve Mahmur gibi bir kaç kampa hapsolmuşken bugün Kerkük’te PKK’lıları görüyoruz” dedi.
‘RAKKA’DA APO POSTERİ Mİ AÇILMALIYDI?’
ABD, İsrail ve Avrupa ülkelerinin terörle mücadelede hiçbir zaman samimi hareket etmediğini savunan Destici, “IŞİD, DEAŞ terör örgütü de PYD/YPG, PKK terör örgütü değil mi? PKK sizin terör listenizde değil mi? PYD/YPG’nin sözde SDG’nin, PKK’nın bir uzantısı olduğunu bilmiyor musunuz? Başkonsolosluğunuzda çalışan FETÖ iltisaklısının telefonunun içini bile biliyorsunuz da PYD/YPG’nin PKK’nın uzantısı olduğunu anlamanız için Rakka’da Apo posterleri mi açılmalıydı?” ifadelerini kullandı.
‘TÜRKMENLERE YARDIM ETMEK ZORUNDAYIZ’

Kuzey Irak’taki Türkmenlerin geçmiş yıllarda ağır katliamlarla karşı karşıya kaldığını savunan Destici, “Eğer 1959 ve 1980 yılında yaşananlar bir daha tekrarlanmaya çalışılırsa önce biz orada olacağız. Çanakkale’de Kerkük’ten, Halep’ten, Telafer’den, Tuzhurmatu’dan gelmiş binlerce şehit var. Eğer biz oraya gidip Türkmenlere sahip çıkmazsak öbür dünyada onların yüzüne nasıl bakarız?” dedi.
Destici, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki faaliyetlerini sonuna kadar desteklediklerini dile getirerek, operasyonun Türkiye için önemli ve stratejik bir adım olduğunu söyledi.
Türkiye’nin bu operasyonla ABD’ye ders vererek bütün dünyaya terörle mücadele konusunda çifte standartlı olmadığını gösterdiğini ifade eden Destici, “Türkiye, ‘IŞİD’e de, PYD/YPG’ye de, El Kaide’ye de karşıyım ve hepsine operasyona varım’ demiştir” değerlendirmesinde bulundu.
Destici, İdlib’in stratejik bir nokta olduğunu ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması açısından büyük önem taşıdığını belirterek, Suriye’nin kuzeyinde tek bir terörist kalmayana kadar mücadelenin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Mustafa Destici

Etiketler: » » » » »
Share
1298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?