Türkmeneli Cephesi

Azerbaycan Milliyetçi Gençler Teşkilatı:Çin Doğu Türkistan’dan Defol

Azerbaycan Milliyetçi Gençler Teşkilatı:Çin Doğu Türkistan’dan Defol
13 views
09 Ocak 2019 - 22:01

Son zamanlarda Ata yurdumuz Doğu Türkistan’daki işgal rejiminin daha da artan zülmü Azerbaycan Milliyetçi Hareketi olarak bizlerde bir travma yaratmıştır. Son beş yıldır bu zülme karşı tepki uyandırmak için Bakü’de yürüyüş ve prosteste eylemleri düzenliyoruz. Türkiyede de aynı zamanda konferans ve benzeri etkinliklerle milletimize karşı yapılan bu zülmü gündemde tutmaya çalışıyoruz.
Doğu Türkistan bağımsızlığına kavuşup, Gök boyalı Türk bayrağı Türkistanda dalgalanacağı güne kadar bu isyanımız dinmeyecektir. Azerbaycan Milliyetçi Hareketi ve Türk milleti olarak bu dava bizim en hakllı davamızdır. Bunu dillendirmeye manevi ve hukuki hakkımız vardır. Sadece hakkımız değil borcumuz vardır. Bu borç taşıdığımız Türk adının ve kanının bizlere verdiği sorumluluktur. Türk olmanın hakkını vermek adına bu davayı ölene kadar sürdüreceğiz. Doğu Türkistan kimliğimizin, kültürümüzün beşiğidir. Bu davaya sahip çıkmak sadece bir Türkün değil, aynı zamanda bir Müslümanın ve insanlığıa önem veren dili, dini her ne olursa olsun vicdanlı her insanın insanlık borcudur.
Azerbaycan Türkleri olarak Doğu Türkistana önemi ilk olarak büyük Atatürk’ün Azerbaycan’dan gelen bilim adamı Ahmet Caferoğlu’ya Uygur Türkçesi sözlüğü hazırlatmasını istemesinden öğrendik. Doğu Türkistan’ı Türklüğün namus davası bilmeyi ise E.Elçibey’ den öğrendik. Elçibey, daha milletini bağımsızlığa çıkardığı ilk günlerde ulusa hiptap ederek Doğu Türkistana özgürlük bayrağı sançacağız mesajını vermişdi. Milliyetçi Gençler Teşkilatı olarak bu davaya sahip çıkmayı adını andığımız devlet büyüklerimizden öğrendik ve onların yolundan giderek sonuna kadar bu davaya sahip çıkacağız.
Azerbaycan Milliyetçi Hareketi olarak Çin rejiminden milletimize karşı yapılan insanlık dışı zulümlerin durdurmasını talep ediyoruz. Bizler bugün imanımızın en zayıf noktasıyla sadece sesimizi duyurmakla yetiniyoruz. Ey Çin, Doğu Türkistan’dan defol!

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.