logo

Azerbaycan’da TÜRKÇÜLER ZORLA TUTUKLANDI!

Azerbaycan’da TÜRKÇÜLER ZORLA TUTUKLANDI!

Azerbaycan’da milliyetçilerin en büyük örgütlenmesi olarak bilinen Milliyetçi Gençler Teşkilatı’nın (MGT) üç yöneticisi Gence şehrinde polis tarafından tutuklandı.
Karabağ’ın Ermeniler Güney Azerbaycan’ın İran,Azerbaycan’ın bir parçası olan Türkmeneli’nin teröristler tarafından hala neden işgal altında olduğu açık açık anlaşılmaktadır!
Milliyetçi Gençler ile Gence’de biraraya geleceklerini sosyal medya hesabından duyuran Teşkilat yöneticileri Gence’de gönlünü Milli Davaya hizmete veren yeni nesil gençler ile Aura adlı bir cafede biraraya gelerek sohbet ettiler.
Azerbaycan Millet ve Devletine,Türkmeneli ve Türk Dünyasına gönül veren teşkilat yöneticileri Müşfik Veliyev, Elçin Meherremli,İskender Osmanlı ve Macid Abbasov polis tarafından zorla gözaltına alındı. Müşfik Veliyev’in MGT İdare Heyeti başkanı, İskender Osmanlı’nın İdare Heyeti üyesi, Elçin Meherremli’nin ise MGT’nin Mingeçevir başkanı olduğu öğrenildi.
Tutuklamaların30 Temmuz tarihinden itibaren 24 saat gözaltında tutulan MGT yöneticileri Kepez Bölge Mahkemesi’nde bugün (31 Temmuz) hakim karşısına çıkartıldı,25 ve 30 gün hapis cezası verilerek tutuklandı.
Azerbaycan’da herhangi bir demokratik siyasi akımın örgütlenmesine karşı hakimiyet tarafından sürekli engeller koyulduğu açık açık biliniyor. MGT’nin sosyal medya hesapları da milliyetçi gençlerin kafede oturup sohbet etmelerine bile müdahale edildiğini belirterek tepki ve itirazlarını sürdürüyor.

Etiketler: »
Share
1618 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?