ankara escort

logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan IKBY ye Ambargolar Artacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan IKBY ye Ambargolar Artacak

Erdoğan’dan Barzani’ye son uyarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barzani’yi son kez uyararak, “Eğer kendilerine gelmezlerse. Çok daha ileri adımlar atmakta tereddüt etmeyiz” dedi. “Kerkük’teki birkaç bin Türkmen” demek kimsenin haddi değil!

 

TEHDİT GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK, İKAZ GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ

Bizim kimseyi tehdit etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz tüm samimiyetimizle ikaz görevimizi yerine getiriyoruz. Atalarımızın “Dost acı söyler, ama gerçeği söyler” ifadesindeki gibi acı olabilir ama hakikatin kendisidir. Kuzey Irak’taki referandum krizi bölgemizin bağrına yeni bir hançer saplama girişimidir. Mesele çevredeki ülkeleri sonu gelmez bir kavga sürecine itmek isteyenlerin oyununa düşüp düşmeme meselesidir. Yanı başımızda kazılan, ateşini kin ve nefretin beslediği bu çukura izin veremeyiz. Irak, ne tek başına Kürt’ün, ne tek başına Türk’ün, ne tek başına Arap’ın değildir. Geleceğin ortak inşa edilmesi gereken bir yerdir.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları

“Bölgemizde çok kritik, önümüzdeki asrı biçimlendirecek ehemmiyette gelişmeler yaşanıyor. Türkiye bu gelişmelerin merkezinde yer almaktadır. Bin yıldır bu coğrafyada bizi yok etmek için sayısız teşebbüs olmuştur. Biz devlet ve millet olarak hala dimdik ayaktayız. Bizi tehdit edenlerin, kefen biçenlerin, kriz dönemlerini fırsat bilip sırtımızdan hançerlemeye kalkanların hiçbirinin bu topraklarda esamesi okunmuyor.

IKBY’YE SON UYARI: KENDİLERİNE GELMEZLERSE…

Devlet olmanın gerektirdiği vakardan asla taviz vermeyeceğiz. Şimdilik sadece belirli alanlardaki ambargolarla yetiniyoruz. Artarak devam edecektir ki, eğer kendilerine gelmezlerse. Çok daha ileri adımlar atmakta tereddüt etmeyiz. Kuzey Irak yönetiminin bir an önce aklını başına devşirmesini talep ediyoruz. Bizi seveni biz de severiz ama aksi olduğu zaman gereğini yaparız.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
660 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?