Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili Adaylarını Açıkladı - Türkmeneli Cephesi

logo

Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili Adaylarını Açıkladı

Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili Adaylarını Açıkladı

Bugün Kerkük’te, “Kerkük Türkmen Cephesi” listesi için tanıtım töreni düzenlendi.

Düzenlenen törende Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili adayları ve çok sayıda şahsiyet , sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Tören Türkmen şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu, Irak ve Türkmeneli marşıyla başladı.

Bütün Türkmen Partilerinin içinde bulunduğu Kerkük Türkmen Cephesi seçim listesi Türkmeneli Lideri Erşat Salihi tarafından ilan edildi.
Lider Salihi yaptığı konuşmada Kerkük Türkmen Cephesi seçim listesinin programını ve hedeflerini anlattı.

Telafer ve Tuzhurmatu’nun İl olması, terör örgütü DEAŞ’ten kurtarılan bölgelerin imarı, Kerkük’ün güvenliğini sadece federal güçler elinde bulundurmaya, Türkmen bölgelerinde üniversite ve okullar inşa etmeye çalışacaklarını ifade eden Salihi bütün Türkmenleri seçmen kartını almaya 12 Mayıs’ta sadıklara gitmeye çağırdı.

Törende milletvekili adayları kamuoyuna kendini tanıttı.

Etiketler: » » » »
Share
574 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?
#

Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili Adaylarını Açıkladı” için 1 yorum

  1. Ufuk Şenel : diyor ki:

    Çalışma, ve mücadelelerinizi yıllardır takip ederim. Kah gururlanır, kah yüreğim yangın yeri oluverir. Sizler çok asil insanlarsınız ve büyük bir mücadele vermektesiniz. Ama elma sepetine yanlışlıkla kurtlu elmalarda girebiliyor. Vekil adaylarınız içerisinde Türkmen davasına hizmetten ziyade şahsi menfaatlerine ön planda tutan, para için yatağını satmaya hazır maalesef adı Türkmen olan bir kaç kişiyi görmek ben ve benim gibi düşünen kardeşlerimi rahatsız etmiş, ve ziyadesiyle üzmüştür. Mühendis, avukat, yada her ne kimlik altında olursa olsun bu çürük elmaların , yarın davaya ihanet etmek için hiçbir fırsatı kaçırmayacaklarını acizane ben şimdiden görebiliyorum. Bu insanları aranıza almanız büyük bir talihsizlik.
    Allah yar ve yandımcınız olsun.
    Sevgiler
    Saygılar…