Kerkük’te Nevruz İçin Güvenlik Toplantısı Düzenlendi - Türkmeneli Cephesi

logo

11 Mart 2019

Kerkük’te Nevruz İçin Güvenlik Toplantısı Düzenlendi

Kerkük’te Nevruz İçin Güvenlik Toplantısı Düzenlendi

Kerkük’te önümüzdeki 21 Mart tarihinde kutlanacak Nevruz kutlamaları nedeniyle, Kerkük Operasyonlar komutanlığı, kentte bulunan tüm güvenlik güçleri ile Kerkük Valisi Rakan Cuburinin hazır bulunmasıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Haşdi Şabi Türkmen Birliği’nin de hazır bulunduğu Toplantıda, Nevruz kutlamaların yapılacağı 21 Mart tarihi için güvenlik planı kuruldu.

Bilindiği üzere, Kürt Partileri Nevruz bayramını Kürt’lere mahsus olduğunu iddia ederek, 21 Mart tarihinde her yıl olduğu gibi Kerkük Kalesinde kutlamalar yapmayı planlıyor.

Üst düzey güvenlik toplantısı ardından kameralar karşısına geçen
Kerkük Operasyonlar Komutanı Korgeneral Saad Harbiye, 21 Mart günü Nevruz kutlamaları günü için bütün güvenlik güçlerinin katıldığı bir güvenlik planı kurulduğunu, ve bu plana Irak Hava Kuvvetleri’ne ait keşif ve uçaklarının da destek vereceğini kaydetti.

Harbiye ayrıca Kurulan güvenlik planı Kerkük’teki bütün bileşenlerin güvenlik içinde nevruz bayramını kutluyabilmeleri için kurulduğunu belirtti.

“Kerkük’ün güneyinde güvenlik güçleri ve köylerine geri dönen göçmenleri tehdit eden DEAŞ kalıntılarına yönelik geniş çaplı operasyon başlatılacağını da açıklayan Korgeneral Harbiye, gelecek günlerde başlatılması planlanan harekâta Kerkük Operasyonlar Komutanlığı’na bağlı güçlerin yanında istihbarat birimi ve Kerkük polisinin de katılacağını da söyledi.

Kerkük Valisi Rakan Cuburi ise, Perşembe gününü isabet eden 21 Mart günü bütün devlet dairelerinde tatil ilan etmeyi planladıklarını açıkladı.

Etiketler: » » » » »
Share
111 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?