Türkmeneli Cephesi

Lider Salihi’den Başbakan’a Çağrı:Haşdi Şabi Türkmen Birliği Sayısı Artırılsın

Lider Salihi’den Başbakan’a Çağrı:Haşdi Şabi Türkmen Birliği Sayısı Artırılsın
6 views
14 Mart 2019 - 18:19

Türkmeneli Lideri ITC Genel Başkanı Erşat Salihi, Mahmur’da Türkmen Birliği’ne yapılan hain saldırı ile ilgili Irak Başbakanı Abdulmehdi’ye çağrı da bulundu.

Salihi, Irak Parlemento binasında, diğer Türkmen Milletvekillerinin hazır bulunmasıyla basın toplantısı düzenledi.

Lider Salihi, Haşdi Şabi Türkmen Birliği’ne 6 Mart’ta Mahmur yakınlarında maruz kaldığı terör saldırısının aydınlatılmasını talep etti.

Salihi, Türkmen bölgelerinin planlı ve sistematik saldırılara maruz kaldığını da kaydetti.

DEAŞ çetelerinin Mahmur – Dibis karayolunda Haşdi Şabi Türkmen Birliği’ne düzenlediği saldırıda 6 kişinin şehit olduğunu, 50 kişinin de yaralandığını ifade eden Salihi, Diyale’ye bağlı Karatepe Kasabası’nın ise havan mermileri ile saldırıya maruz kaldığını bildirdi.

Salihi, Haşdi Şabi Türkmen Birliği’nin sayısının artırılması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan Lider Erşat Salihi ayrıca Seçim Komiserliği Meclisi’nin Kerkük’te yeni fitne çıkarmak üzere olduğu konusunda da uyarıda bulundu.

Seçimlere hile karıştıran Komiserlik Meclisi’nin Kerkük’te yeni bir kriz çıkardığını vurgulayan Salihi, Türkmenler’in komiserlikte temsil edilmekten uzaklaştırıldığını kaydetti.

Türkmenler’den ve Araplar’dan intikam almak amacıyla Kerkük’te Komiserlik Meclisi’nde Türkmen ve Araplar’ın memur sayısının azaltıldığını bildiren Salihi, Kerkük’te milletler arasında çıkacak olası fitneden Seçim Komiserliği’nin sorumlu olacağını ifade etti.

Hile yapanlar uzaklaştırılmadan Kerkük’te seçimlerin yapılmasını kabul etmeyeceklerini belirten Salihi, Seçim Komiserliği’nin attığı adımların ardından Kerkük halkının gösteri yapmaya hakkı olduğunu da vurguladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.