Mahmur’da Türkmen Birliği’ne Hain Pusu: Şehit Sayısı 6’ya Yükseldi - Türkmeneli Cephesi

logo

07 Mart 2019

Mahmur’da Türkmen Birliği’ne Hain Pusu: Şehit Sayısı 6’ya Yükseldi

Mahmur’da Türkmen Birliği’ne Hain Pusu: Şehit Sayısı 6’ya Yükseldi

Irak Savunma Bakanlığı’na bağlı Güvenlik medyası merkezi, Haşdi Şabi Türkmen Birliği’ne yönelik Musul’a bağlı Mahmur ilçesi yakınlarında kurulan hain pusu düzenlediğini, ve hain pusu’da 6 askerin şehit düştüğünü, 31 askerin de yaralandığını açıkladı.

Güvenlik merkezi tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, hain pusunun, Türkmen Birliği askerlerin silahsız durumda maaş İçin gittikleri Musul’dan Tuzhurmtu’ya doğru dönüşü sırasında, meydana geldiğini bildirdi.

Şehit düşen Kahraman askerlerimizin 4’ünün ismine ulaşıldı:

1-Şehit Mehdi Celal 

2-Şehit Hani Müsevi 

3-Şehit Mehmet Zeynelabdin 

4-Şehit Hasan Nuri

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre de, Irak Ordu Birlikleri, Mahmur’da arama kurtarma çalışmalarına devam ettiğini ve hain pusuyu düzenleyen teröristleri yakalamak İçin de saldırının gerçekleşmesinden hemen sonra başlattığı operasyona devam ediyor.

Bilindiği üzere, dün saat 20:00 sularında terör örgütü DEAŞ-PKK kampların bulunduğu Mahmur ilçesinde, Haşdi Şabi Türkmen Birliği’ne yönelik hain pusu düzenlendi. 

Daha Haşdi Şabi Türkmen Birliği Sözcüsü meydana gelen hain pusu ile ilgili yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre 2 askerimizin şehit düştüğü ve 11 askerimizinde yaralandığını duyurmuştu.

Etiketler: » » » » »
Share
209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?