Türkmeneli Cephesi

MHP Lideri Bahçeli, “Irak Türkmenleri Bağımsızlık Mücadelesini Canları Pahasına Sürdürmektedirler”

MHP Lideri Bahçeli, “Irak Türkmenleri Bağımsızlık Mücadelesini Canları Pahasına Sürdürmektedirler”
2 views
06 Kasım 2018 - 15:07

MHP Lideri Devlet Bahçeli , “Irak Türkmenleri bağımsızlık mücadelesini canları pahasına sürdürmektedirler. Irak’taki seçimlere şaibe karışmıştır. Oyların tutulduğu depoda kuşku verici bir şekilde yangın çıkmıştır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Konuşmasından satır başları:

Yeter ki biz sağlam duralım, bir olalım, diri kalalım. Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür, Türkiye Cumhuriyeti kardeşliğin ahlakıdır. Atatürk, Türk tarihine damga vurmuş bir değerdir. Sahip olduğu azim ve kararlılığıyla Türk milletinin önderi olmuştur. Atatürk’ün mücadelesinde tavizin kırıntısı yoktur. Çaresizlikle kıvrılan Anadolu’yu düşman postallarından temizleyip Türk milletini yüksek hedeflere yönlendirmiştir. Atatürk zorluğu yenmiş zorbalara direnmiştir. Türk milletinin kollektif dehası harekete geçirmiş, tüm dünyaya göstermiştir. Atatürk zorluğu yenmiştir, esaretin perdesini yırtıp atmıştır. İmanın işgali defedeceğini birkez daha göstermiştir. Bize göre 10 Kasım, Atatürk’ün daha iyi tanınması için bir eşik olmalıdır.  Atatürk, Türk milletinin ortak değeridir, Türkiye’nin iftiharıdır. Atatürk demek, “Ne Mutlu Türküm” sözüne sadakattir.

Nitekim Atatürk demek Türk demektir, Cumhuriyet demektir. Samsun’dan İzmir‘e kadar adım adım sahnelenen kahramanlık demektir. Keşke Yunan galip gelseydi diyenler bizden değildir. Türk milletinden de asla sayılmayacaklardır. Mazluma ihanettir. Başkalarına özenen, neslini hakir gören, geçmişinden utananlar ne Türk ne de Müslüman olabileceklerdir. Türk resepsiyonlarında Antik kıyafetleri giyen sefirleri anlamak imkansızdır. Atatürk’ün vücudu 80 yıl önce toprak olmuştur ama Türkiye Cumhuriyeti inanıyorum ki sonsuza kadar bekasıyla baki kalacaktır. Ruhu şad, mekanı cennet olsun diyorum.

“Bu fabrika yangınları nedir?”

Türkiyemiz her şeyin en iyisini hak etmektedir. Bu en doğal hakkıdır. Geçmişimizin heybeti istikametinde bir gelecek inşası önümüzdeki en temel gündemdir. MHP bu sorumluluğun hakkını verecek haysiyettedir. Fakat üstesinden gelmemiz gereken ağır sorunların da farkındadır. Ahlak ve adabımızdaki tahribat ivme kazanmıştır, insanımız kaygılıdır, geleceğimiz risklidir. Malesef trafikte, evde, işte, siyasette kavga hakimdir. Uzlaşmaya kulak tıkıyanlar toplumsal barış ve huzura kastedenlerdir. Bu tablo hepimiz için endişe vericidir. Kadına şiddet vakaları, taciz filleri adeta sıradanlaşmıştır. Türkiye toplumsal bunalımın kıyısındadır. Konkordato ilanları otomatiğe bağlamıştır, fabrika yangınları soru işaretlerine neden olmaktadır. Kimse aklımızla alay etmesin. Türkiye’nin kasten kundaklama yöntemleriyle istihdam meşalesini söndürmek rezilliktir. Fabrika yanmasına müsade etmek Türkiye’yi dinamitlemektir. Türkiye ekonomisi içine çekildiği kur savaşından ağır hasar almıştır ama ülke bizimdir, vatan bizimdir, devlet bizimdir.

Enfaslasyon canavarı başını çoktan kaldırdı. Merkez Bankası tahminlerini revize etti ama eldeki hesap çarşıya uymadı. Enflasyonla mücadele kapsamında yüzde 10’luk fiyat indirimlerinin etkisi sınırlı olmuştur. Dileğimiz ekonominin hareketlenmesi, piyasaların canlanmasıdır. Kaldı ki iç ve dış gelişmelerden dolayı kurdaki gerilim hafiflemekte, Türk Lirası değer kazanmaktadır. Döviz artınca fiyat etiketlerini anından şişrenler, döviz gerileyince neden ayrı tavrı geliştirmiyorlar?

Bu işleyiş bu haksız süreç mutlaka değişmelidir. MHP, ekonomik sorunlardan siyaset çıkar devşirmeye tenezzül etmeyen milli ahlaka sahiptir. Milletimize tercüman olmak en öncelikli hedefimizdir. Bu onurlu görevden kaçmayacağız. Doğruları söylemekten kralı gelse korkmayacağız. Tencerede pişirip kapağında yiyen, aç yatıp aç kalkanların tavizsiz sözcüsüyüz.

Terörle mücadele

Türkiye’nin tarihsel ve egemenlik haklarından ödün vermesi elbette düşünülemeyecektir. Bu nedenle terörizmle mücadele gevşemeden sürdürülmeli, muhakkak süretle sonuca ulaştırılmalıdır. Teröristler neredeyse oranın imhası sağlanmalıdır. Türkiye’nin yürüttüğü terörle mücadelesi kararlıdır, takdire şayandır. Türkiye sözünü yere düşürmemiştir.

Görünen o ki ABD bir yandan Türkiye’yi idare etmekte bir yandan YPG‘yi korumaktadır. Bu yanlıştır, ikirciklidir. ABD yeni bir aldatma sürecini gündeme almıştır.

“Teröristlerle Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir

ABD’nin İran‘a başlattığı ve bu ülkeyi zora sokacak süreçten Türkiye’yi muaf tutması değerlidir. İki bakanımızla ilgili yaptırımların kaldırılması yerindedir.  Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile Trump arasındaki diyalogların yeniden kurulması anlamlıdır. ABD dostluk ilişkilerini soğumaya bırakmamalıdır. Türkiye’yi kurulan tuzaklarla yeni bir çözüm sürecine sokma çabaları varsa bilinmelidir ki Türk milleti bu öldürücü zehri asla içmeyecek, bu oyuna asla gelmeyecektir. Terörle masa kurulmaz. Teröristlerle müzakare yapılmaz. Aman diyerek akan kan durmaz, cinayetler son bulmaz. Geçmişte yaşananlar tecrübedir. Terörizmin bitişi konuşmayla olmaz. Hainleri yok etmeden milli huzur sağlanamaz. Kürt kökenli kardeşlerimizin terör örgütleriyle bir bağı yoktur. Teröristlerle Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir. Kürt kökenli kardeşlerimiz canımızdır. Hepimiz Türk milletiyiz.

Doğu Akdeniz’deki provokasyonlar Türkiye’yi pes ettiremez. Türkiye’yi dışlayarak Ege ve Akdeniz’de hakimiyet kurulamaz. Buna izin vermeyiz.  Aba altından sopa gösterilmesi meşru haklarımızı gölgeleyemez. Akdeniz bir zamanlar Türk gölüydü, biz bunu unutmadık. Sabrımızı yanlışa yormasınlar.

Türkiye’nin önünü kesmek için küresel ve bölgesel ayak oyunları uzun süredir devrede. Irak Türkmenlerinin tercihleri görmezden gelinmemelidir. Bildiğiniz gibi 12 Mayıs 2018’de Irak’ta seçimler yapılmıştır. Bu seçimde şaibe olmuştur. Irak seçimlerinin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen hükümet henüz kurulamadı. Irak Türkmenleri yeni hükümette görev bekliyorlar. Irak Türkmenleri hafife alınmamalıdır. Biz Irak Türkmenlerini desteklemeye devam edeceğiz.

Andımız tepkisi

Andımız bahanesi ile ölçüsü kaçan polemikler yaşanıyor. Yarım aydınlar, sözde uzmanlar bilip bilmeden ağızlarına ne gelirse gündeme taşıyor. Her şey bitti. Geriye Türk Milleti kimdir sorusuna cevap aramak mı kaldı. Nereye varmak emelindesiniz. Kırdığınız ceviz kırkı geçti. Baltanız defalarca taşa değdi. Türk milleti kimdir diyenler söyleyin asıl siz kimsiniz? Kimin ne olduğuyla ilgilenmiyoruz, herkesin etnik ve mezhebine saygı duyuyoruz. Ancak Türk milletini tartışmak düşmana koz vermek, emperyalizme selam yollamaktır. Hiçbir ülkücü buna izin vermez. Türklükte ırk arayan Türkçülüğü ırkçılıkla bir gören kim varsa tarihi bir hatanın tam ortasındadır.

Biz Türklüğümüzle övünürü çünkü Türk oğlu Türküz. Kendimizi bildik bileli Türkçülüğün Orhun kaynağından kana kana içtik. Türküz, Türkçüyüz, Türk milleti için koşa koşa ölmesini de biliriz. Türkçülük ırkçılık değildir, andımızın okunmasını istemek Kuran’ın Türkçe okunmasını istemek hiç değildir.  Yaşasın Türk milleti, kahrolsun bölücülük.

İblisin bacağını kıracağız. Biz herkes eşittir Türkiye diyen fikri olgunluğa sahibiz. Ama Türklüğümüzle uğraştırmayız, kara çaldırmayız. Türküm, doğruyum, çalışkanım demekten de yorulmayız.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.