Türkiye Dışişleri Bakanlığı Kerkük Türkmen Cephesi Adayına Yapılan Saldırıyı Kınadı - Türkmeneli Cephesi

logo

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Kerkük Türkmen Cephesi Adayına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Kerkük Türkmen Cephesi Adayına Yapılan Saldırıyı Kınadı

‎‏⁧‫Dışişleri Bakanlığı, Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili adayı Ammar Kahya’nın aracına düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı.
Dışişleri Bakanlığı, Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili adayı Ammar Kahya’nın aracına düzenlenen bombalı saldırı hakkında açıklamada bulundu. Bakanlıktan saldırıya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
“Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili adayı Ammar Kahya’nın aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu ilk belirlemelere göre, Ammar Kahya’nın 4 koruması ile 5 sivil yaralanmış ve olay yerinde bulunan bir Iraklı Türkmen hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden Türkmen soydaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Irak Türkmen toplumuna başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Son dönemde Iraklı Türkmen siyasetçilere yönelik artan sayıdaki esef verici bu saldırılar, esasen Irak halkının bütünlüğü hilafına kendi gündemi peşinde koşan karanlık odakların, Türkmenlerin Irak’ın toprak bütünlüğü ve siyasi birliğinden yana sergilediği güçlü tutumdan duyduğu rahatsızlığın alçakça dışa vurumudur. Evvelce müteaddit defalar dikkate getirdiğimiz üzere Irak makamlarından Kerkük halkının tüm kesimlerinin güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli her türlü tedbiri almalarını ve bu hain terör eylemlerinin faillerini yakalayarak adalete teslim etmelerini bekliyoruz.”

Etiketler: » » »
Share
404 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?