logo

Türkmen Koordinasyon Kurulu Parlamento’da Basın Toplantısı Düzenlendi

Türkmen Koordinasyon Kurulu Parlamento’da Basın Toplantısı Düzenlendi

Türkmen milletvekillerinin hazır bulunduğu basın toplantısında Kerkük İl Meclisi Türkmen kitlesi üyelerinin Kerkük’te Kürdistan Bölgesel Yönetimi Bayrağı asılması ile ilgili açtığı dava konusunda Türkmen Koordinasyon Kurulu’nun tam desteği olduğuna vurgu yapıldı.

Türkmen Koordinasyon Kurulu ayrıca Kerkük ile ilgili özel yasa uygulanmasını da istedi.

Türkmeneli Lideri Irak Türkmen Cephesi genel başkanı milletvekili Erşat Salihi yaptığı açıklamada, Kerkük’te K*rdistan bayrağı kriziyle ilgili Kerkük İl Meclisi Türkmen üyelerini desteklediklerini ve Kerkük için özel seçim yasası istedi.

Öte yandan Türkmen milletvekili Muhammet Taki Mevla 6 maddelik bir bildiri okudu. Okunan bildiride Türkmen Koordinasyon Kurulu’nun içtüzüğü tasarısı, Türkmen Koordinasyon Kurulu’nun programının ele alındığı, il meclis seçimleri ile Kerkük seçimleri, Kerkük İl Meclisi Türkmen kitlesi üyelerinin Kerkük’te Kürdistan Bölgesel Yönetimi Bayrağı asılması ile ilgili açtığı dava konusunda Türkmen Koordinasyon Kurulu’nun tam desteği olduğuna vurgu yapıldı.

Taki Mevla tarafından okunan bildiride ayrıca Telafer’deki durum ve Telafer’in gecikme nedenleri ile Kürtler’in Eylül ayında yapmayı amaçladıkları referandum da masaya yatırıldı.

Share
1094 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?