Türkmeneli Cephesi

Afganistan Türkmen Öğrencilerden Tika’ya Teşekkür Kareografisi

Afganistan Türkmen Öğrencilerden Tika’ya Teşekkür Kareografisi
225 views
11 Haziran 2019 - 22:56

 

Afganistan’ın Faryab iline bağlı Andhoy ilçesinde üniversite mezunu Sahi Nazar Resul isimli Türkmen gencimiz çocuklara Türkçe okuma yazma öğretebilmek için kendi çabaları İle yokluk içinde Mevlâna Devlet Fidayi isimli küçük bir dershane kurmuştu.

İlçedeki Türkmen çocuklar sadece Türkçe öğrenebilme aşkı İle masasız,saldalyesiz ve eğitim araç gereci olmadan hergün bu sınıflığa gelerek Türkçe öğrenmeye başladı.

Dershanede hergeçen gün öğrencilerin artması İle ihtiyaçlar çoğalmaya başladı ve tek çare kaldı.Oda tek umutları olan Türkiye’deki kardeşleri oldu.Dün yayınlanan haberin ardından gece iletişime geçen TİKA Genel Başkanı Serdar Çam öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını TİKA aracılığı İle giderileceğini bildirdi.

Bu sabah Kuzey Afganistan’ın Şibirgan İline bağlı Mezar Şerif TİKA yetkilisi dershane kurucusu olan Türkmen öğretmenimiz Sahi Nazar Resul’ü arayarak Ne ihtiyacınız varsa karşılamaya hazırız diyerek Tika’ya davet etti.

Seslerinin duyulmasından ve kardeşlerinin sahip çıkmasından dolayı sevinç çığlıkları atan öğretmen ve öğrenciler bugün Türkiye ve Tika’ya teşekkür kareografisi hazırladı.

 

 

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.