Türkmeneli Cephesi

Almanya’dan Barzani’ye Tepki:Tek Taraflı Karar Alamazsın

Almanya’dan Barzani’ye Tepki:Tek Taraflı Karar Alamazsın
31 views
08 Haziran 2017 - 22:03

Dün Irak Erbil’de  Bağımsızlık Referandum tarihi belirleyen Barzani’ye bir Tepkide Almanya’dan Geldi.

Almanya Dışişleri Bakanılığı Kuzey Irak Bölgesel yönetimi Başkanı Barzani’nin yapmak isteği bağımsızlık referandumuna ilişkin açıklamada bulundu.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel Gabriel, “Irak’ın birliğini tehlikeye düşürmek, hatta devlet sınırlarını yeniden çizmek istemek doğru yol değildir. Bu, Erbil ve aynı zamanda Bağdat’taki istikrarsız durumu daha da arttırır” ifadelerini kullanarak tek taraflı kararlar alınması konusunda uyarıda bulundu Taraflara diyalog çağrısı yapan Gabriel, Irak’ın Birliği tehlikeli bir süreçten geçtiğini belirterek sorunların karşılıklı ilişki içinde uzlaşarak çözülmesi ve özellikle ihtilafların daha da fazla tahrik edilmemesi gerektiğini söyledi.

Not:Barzani’nin geniş çaplı siyasi partileirnde katıldığı Bağımsızlık referandum toplantısına Irak’ın 3.Kürt partisi olan Goran ve İslam Cemaati katılmayarak tepki vermişti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.