Türkmeneli Cephesi

Azerbaycan Avrupa Konseyinde Türkmeneli’nin Sesi Oldu

Azerbaycan Avrupa Konseyinde Türkmeneli’nin Sesi Oldu
26 views
15 Ekim 2016 - 22:24

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Irak ve Suriye’den göçmen düşmüş Türkmenlerin acılarını Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi‘de konuştu ve onların adına Avrupaya çağrı yaptı.
Paşayeva, Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi’ni, Suriye ve Irak’ta zor şartlar altında yaşamak zorunda kalan Türkmenlere destek vermeye davet ederek göçmen düşmüş Türkmenlerin yaşadığı acıları anlattı.

Paşayeva”Ben Suriye ve Iraktan göçmen düşmüş binlerle Türkmenin sözlerini, çağrılarını size söylemek istiyorum. Onlarla görüşümde durumlarına çok üzüldüm ve onlara söz verdim seslerini burada duyuracağım ve onların anlattıklarını size söylemek istiyor ve insanlık adına destek göstermeye çağırıyorum. Bölgede yaşanan son olaylar sırasında zaten durumları ağır olan Türkmenlerin durumu daha da ağırlaşmış,yüzlerce Türkmen katledilmiş, çok sayıda insan rehin alınıp, binlerce insan bölgedeki vahim durum yüzünden evini terk etmek, kaçmak zorunda kalmıştır. Evini, sağlığını, işini kaybeden Türkmenlerin sayısı binlerce ve Türkmenler Avrupa Konseyi’ni, Avrupa ülkelerini onları da görmeye, onlara destek olmaya, yardım etmeye çağırıyor. Etnik kimliklerinden ve dini inancından ayrım yapmadan biz zulümden muzdarip herkesin sesini duymalı ve onlara desteğimizi göstermeliyiz. Özellikle evini, işini kaybetmiş ve mülteci olanlara insani açıdan destek göstermemize büyük ihtiyaç var. Avrupa Konseyi bu insanların sesini duymalı, acılarına duyarsız kalmamalıdır.”dedi

Gardaş Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva konuşmalarının ardından Türkmenlerin temsilcilerini de buraya davet etmeliyiz ve onlara AKPM’nin desteğini hissettirmeliyiz”ifadesinde bulundu.

Var Olsunlar

#TürkmeneliCephesi

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.