Türkmeneli Cephesi

Bağdat’tan Coşkulu Kerkük Şöleni

Bağdat’tan Coşkulu Kerkük Şöleni
41 views
09 Şubat 2019 - 21:30

Bugün Bağdat Türkmen Kardeşlik Ocağı’nda Kerkük Günü etkinliği düzenlendi.

Türkücü İsam Cuma ve Ali Gözümavi ile diğer Kerküklü şairler tarafından Kerkük Türkmenleri için rengarenk türkü ve şiirlerin okunduğu şenliğe onlarca Türkmen aile katıldı.

Etkinliğe T.C. Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız ve eşi Nesrin Yıldız, eski Bilim ve Teknoloji Bakanı Sayın Reşat Mendan Ömer, eski Türkmen milletvekilleri Fevzi Ekrem Terzi, Feyha Bayatlı ve Hasan Özmen Bayatlı yanı sıra ITC Sivil Toplum Örgütleri Başkanı Mardin Gökkaya katıldı.

Etkinlik, ulusal Irak marşı ve Türkmen milli marşı okunduktan sonra Türkmen Kardeşlik Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Necdet Yaşar Bayatlı’nın konuşması ile başladı.

Daha sonra T.C. Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız tarafından konuşma yapıldı.

Kerkük ve Bağdat’tan katılan Türkmen aileleri düzenlendikleri bu tarihi etkinlik için Türkmen Kardeşlik Ocağı Yönetim Kurulu başkanı ve üyelerine teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.