Türkmeneli Cephesi

Barzani kendisine Puşt diyen HDP’ye: Destek vermeye hazırım

Barzani kendisine Puşt diyen HDP’ye: Destek vermeye hazırım
65 views
07 Eylül 2019 - 21:21

KDP BAŞKANI Mesut Barzani 2015 yılında “Düşmanın seni övüyorsa sende puştlukvar” diyen HDP Eş Genel Başkan Sezai Temelli başkanlığındaki heyete, “Türkiye ve K*rdistan’ın diğer parçalarında Kürt meselesinin barışçıl bir şekilde çözülmesi için gerekli desteği vermeye hazırım” dedi.

Sezai Temelli başkanlığındaki HDP heyeti bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Erbil’de, bugün Mesut Barzani ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Barzani’nin Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, Barzani’nin HDP’nin Erbil ziyaretini önemli olarak değerlendirdiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“K*rdistan’ın her parçasının kendine göre özellikleri var. Çekişmelerden uzak durmak için Kürt taraflar, K*rdistan’ın her parçasında bu özel durumları gözönüne almalıdır”

“Mesut Barzani, 7 Ağustos 2019 Cumartesi günü Selahaddin ilçesinde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Eş Başkan Yardımcısı ve partinin Türkiye Parlamentosu’ndaki bazı milletvekillerini karşıladı.

HDP Eş Genel Başkanı toplantıda, Başkan Barzani’nin Ortadoğu’daki siyasi çekişmeler, Kürt halkının meşru davasındaki mücadelesi ve Kürt meselesinin ilerletilmesi konusundaki rolünü dile getirdi.

Ayrıca, Türkiye’nin siyasi durumu ve Kürt halkının sorunları, partisinin Kürt meselesinin çözümü ve bölge halkları arasında barışın sağlanması konusundaki siyaseti ve çözüm yolları, Kürt tarafların birliği konusundaki görüşleri hakkında Başkan Barzani’ye değerlendirmelerde bulundu.

Öte yandan Barzani, HDP’nin K*rdistan Bölgesi ziyaretini önemli olarak değerlendirdi.

K*rdistan’ın her parçasının kendine göre özellikleri olduğunu belirten Barzani, çekişmelerden uzak durmak için Kürt taraflar, K*rdistan’ın her parçasında bu özel durumları gözönüne almalıdır.

Barzani, Kürt meselesi dahil hiçbir sorunun savaş ve şiddetle çözülemeyeğini ve sonuç olarak siyasi ve barışçıl çözümün başarılı olması gerektiğini ifade ederek, Türkiye ve Kü*distan’ın diğer parçalarında Kürt meselesinin barışçıl bir şekilde çözüme kavuşması için gereken desteği vermeye ve elinde geleni yapmaya hazır olduğunu kaydetti.

Barzani, misafir heyetten, çekişme ve derinleşen sorunlara rağmen hiçbir şekilde barışın gelmesi konusunda ümitsiz olmamalarını ve siyasi çekişmelerin Kürt ve Türk halkı arasında ulusal çekişmelerin baş göstermesine neden olmasına izin vermemelerini istedi.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.