Türkmeneli Cephesi

Başbakan Abdülmehdi:Kuzey Irak Kürt Yönetimi Petrol Gelirini Ödemiyor

Başbakan Abdülmehdi:Kuzey Irak Kürt Yönetimi Petrol Gelirini Ödemiyor
187 views
03 Haziran 2019 - 14:06

 

Başkent Bağdat’ta haftalık basın toplantısı düzenleyen Başbakan Adil Abdulmehdi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin Bağdat yönetimine tek varil petrol geliri dahi teslim etmediğini açıkladı.

Abdülmehdi ayrıca boşta kalan bakanlıkların tamamlanmasının gerektiğini vurguladı.

Abdulmehdi, haftalık basın toplantında yaptığı açıklamada, “, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tek varil petrol (geliri) teslim etmese de bütçede öngörüldüğü gibi Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi memur maaşlarını kesmeyeceğiz.” dedi.

Kerkük’te geçtiğimiz günlerde art arda meydana gelen terör saldırıların büyük bir ölçüde abartıldığını savunan Başbakan Adil Abdulmehdi, Kerkük’teki güvenlik durumunun kontrol altında olduğunu belirtti.

Abdülmehdi Kerkük’teki olayları yakından takip ettiğini de açıkladı.

Boşta kalan bakanlık kabinenin tamamlanmasının gerektiğini vurgulayan Abdülmehdi, Siyasi kitlelerden Boşta kalan bakanlık kabinesi konusunu en kısa zamanda tamamalanmasını istedi.

Vekaleten yürütülen görevlere değinene Başbakan Adil Abdülmehdi, bakanları kurulu ile siyasi kitleler arasında bu konunun görüşüldüğünü ve bu konu hakkında özel kararların alınacağını sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.