Türkmeneli Cephesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Net Konuştu! Fırat’ın Doğusunu Kurtaracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Net Konuştu! Fırat’ın Doğusunu Kurtaracağız
20 views
01 Aralık 2018 - 22:26

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’nin yapıldığı Costa Salguero Fuar Alanı’nda düzenlediği basın toplantısında, ‘Fırat’ın batısını olduğu gibi doğusunu da bölücü terör örgütünün zulmünden ve işgalinden çok yakın bir zamanda kurtaracağız’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile yaptığı görüşmeyle ilgili de ‘Trump ile Münbiç’i ve YPG yaklaşımımızı ele aldık’ dedi. Erdoğan ayrıca Rusya ile vize görüşmeleri hakkında da ‘Putin vizeleri kısmi olarak kaldırma kararı verdi’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

-Hayata geçirdiğimiz projeleri diğer liderlerle paylaştım.
-Eğitim konusu G-20 tarihinde ilk kez gündeme gelmiştir. Bizler de Türkiye olarak kız çocuklarının eğitimine dikkat çektik.
-Avrupa’nın enerji arz güvenliğine de katkı yapıyoruz. Türkiye Doğu Akdeniz’de kendi hukukunu korumakta kararlı.
-KKTC’nın haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. Rum kesimi, Kıbrıs Türkü’nün asli haklarını görmezden gelen mütecaviz politikalarını devam ettirdikçe gerekli önlemleri almayı sürdüreceğiz.
-Türkiye, dünyada en çok sığınmacı barındıran ülke. Mülteciler toplama kamplarına haspedilemez.
-Fırat’ın batısını olduğu gibi doğusunu da bölücü terör  örgütünün zulmünden ve işgalinden çok yakın bir zamanda kurtaracağız.”
-Hadiseden haberdar olduğumuz andan itibaren, Kaşıkçı  cinayetini aydınlatmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Suudi yönetimi  tarafından önce inkar edilen, ardından çarpıtılmaya çalışılan ve nihayetinde  kabullenilen bu cinayet, Türkiye’nin kararlı tavrı sayesinde açığa  çıkmıştır.
-Cemal Kaşıkçı) Bu vahşi cinayetin emrini vereninden,  uygulayanına kadar tüm sorumluları ortaya çıkartılmadan ne İslam dünyasının ne de  dünya kamuoyunun tatmin olması mümkün değildir.
– Trump ile Münbiç’i ve YPG yaklaşımımızı ele aldık.
– Putin vizeleri kısmi olarak kaldırma kararı verdi
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.