Türkmeneli Cephesi

Irak Başbakan’ından Türkiye Ziyaret Öncesi Pkk,ABD ve İran Mesajı

Irak Başbakan’ından Türkiye Ziyaret Öncesi Pkk,ABD ve İran Mesajı
279 views
15 Mayıs 2019 - 0:22

 
Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, Resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Ankara’ya gelecek.

Abdulmehdi ve beraberindeki heyet Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek.

Ankara’daki temaslarında iki ülke arasındaki ilişkilerin yanısıra, Irak’taki terör örgütü PKK varlığı ekonomik, su ve 3 sınır kapısının açılmasını ele alacak olan Abdülmehdi Ankara ziyareti öncesinde başkent Bağdat’ta haftalık basın toplantısı düzenledi.
Başbakan Abdülmehdi “Topraklarımızın müttefiklerimize karşı saldırı amaçlı kullanılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
 
Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, “Topraklarımızdan Türkiye’yi hedef alan saldırılar düzenleniyor.Bu durum kabul edilebilir değildir.
Ayrıca silahlı gruplar sadece bir ülkeyi ilgilendiren bir mesele değildir. Aynı zamanda diğer ülkelerin de bu tür girişimlerine müsaade etmeyiz. Irak topraklarında çekişmelerin yaşanmasına müsaade etmediğimiz gibi bizim topraklarımızdan komşu ülkelere saldırı yapılmasına da izin vermeyeceğiz. Irak’ın topraklarında temsilciliği veya gücü olan müttefikimize karşı hiçbir girişime müsaade etmeyeceğiz ”dedi.
 
Başbakan Abdulmehdi son günlerde İran ve ABD arasında yaşanan gerginliklere de değinerek, “İki tarafta Irak’ın dostu, onlarında Irak’a dost olduklarını biliyoruz. İki tarafta savaş istemiyor ve devamlı bu savaşı istemediklerini vurguluyorlar. Ancak bu konu karmaşık bu nedenle ivedilikle uçuruma gidebilir. Bizler uçuruma gitmemesi için bu sürece yardımcı olacağız. Bazı olumsuz olayların yaşanmasına rağmen yine de sürecin tehlikeli bir hal almasını arzulamıyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.