Türkmeneli Cephesi

Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim Tunus’ta

Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim Tunus’ta
32 views
15 Eylül 2019 - 20:29

Dışişleri Bakanı Muhammed Ali El-Hekim Tunus’ta.Dışişleri Bakanı Muhammed Ali El-Hekim, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Tunus’ta, Tunus Dışişleri Bakanı Humeys El-Cihinavi ile bir araya geldi.Görüşmde ikili ilişkiler, yenilenebilir Enerji, hava ve deniz taşımacılığı konuları masaya yatırılıdı.

Tunus Dışişleri Bakanlığı binasında yapılan heyetler arası görüşmenin ardından Dışişleri Bakanı Muhammet El Hekim ,Tunus Mevkidaşı ile Hacvacılık,kültürel ve siyasi danışmanlık alanlarında anlaşma imzaladı.

Daha sonra ikili basın toplantısı düzenledi.Dışişleri bakanı Muhammet El Hekim, Tunus Mevkidaşı El-Cihinavi ile Ticaret ,Eğitim Sanayi,turizim ve Tarım alnlarını ele aldıklarını dile getirdi.El Hekim ayrıca ,Irakı’n sağlık ve ilaç alanında Tunus ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Öte yandan Tunus Dışişleri Bakanı Humeys El-Cihinavi,Irak ve Tunus’un Ortak heyetler arası komisyonunun iki ülke arasındaki Ticaret ve güvenlik dosyasını ele aldığını belirtti.Tunus’un Irak’ı Körfez ve Orata Doğu’da önemli ortak yaparak Irak’la ilişkilerini geliştirmeye hazır olduğunu belirten Tunus Dışişleri Bakanı Humeys El-Cihinavi, ikili görüşmede Irak’tan petrol ithalatı konularının da ele alındığını kaydetti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.