Türkmeneli Cephesi

Irak Ordusu PKK ya karşı Sincar’a askeri takviye yaptı

Irak Ordusu PKK ya karşı Sincar’a askeri takviye yaptı
22 views
25 Mart 2019 - 17:52

Sincar ilçesindeki son güvenlik durumuna ilişkin Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada bölgeye sevkıyatın yapıldığı ifade edildi.

Musul kentine bağlı Sincar ilçesindeki son durumuna ilişkin Savunma Bakanlığından bir bildiri yayınlandı.Yayınlanan yazılı açıklamada,bölgeye çok sayıda askeri sevkıyatın yapıldığını ve bölge halkının güvenlik güçleri ve ordu güçleri ile yardımlaşmaları konusunda çağrı yapıldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında,Ordu genel komutanı ve ortak operasyonlar komutan yardımcısının talimatı üzerine,Sincar ilçesi ve Sununi nahiyesine askeri sevkıyatın yapılması gerçekleştirildiği ve bölgeye özel kuvvetler,piyade bölüğü,ordu güçleri 72.piyadesi ve 15.piyadesinin bölgeye ulaştığı belirtildi.

Yazılı açıklamada ayrıca,Operasyonlar komutanlığı komutan yardımcısı General Casim Muhammet Halife’nin bölgedeki sevkiyat ve güçlerin konuşlanmasına bizzat kendisinin denetlediği ifade edildi.Bölgede denetleme yaptan Halife,72. piyade komutanı ve özel kuvvetler komutanının yanı sıra diğer komutanlarla bir araya geldiği de bildiride ifade edildi.

General Halife,bölgede görünebilecek her hangi bir tehlikeye karşı ciddi tedbir ve tepki gösterilmesi uyarısında bulundu.
İlçe ve nahiyedeki devlet kurum ve kuruluş yetkilileri ile bir araya gelen general Halife,ordu güçleri ve güvenlik güçlerinin bölgede bulunmasının nedeni bölgenin güvenliğini korumak için olduğunu aktardı.Bölge halkının güvenlik güçlerine yardımcı ve destek olması çağrısında bulunan general Halife, buranın güvenliğinin ülke için önemli olduğuna dikkat çekti.

Terör örgütü PKK tarafından Iraklı güvenlik güçlerinin hedef alınmasının ardından bölgeye çok sayıda Irak ordusu ve Iraklı güvenlik güçleri sevk edilmeye başladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.