Türkmeneli Cephesi

İşgalci Rus Türk Yurdu Kırım’ın işgalini 3 gün festivalle kutlayacak

İşgalci Rus Türk Yurdu Kırım’ın işgalini 3 gün festivalle kutlayacak
11 views
03 Şubat 2019 - 22:04

Rusya’nın başkenti Moskova’da Kırım’ın işgalinin beşinci yıl dönümü dolayısıyla, Kırım Baharı adlı üç günlük bir festival düzenlenecek.

İşgalci Rus askerleri Kırım’a ilk olarak, 20 Şubat tarihinde girmişti.Rusya tarafından işgal edilen Türk Yurdu Kırım’da, 16 Mart 2014 tarihinde sözde referandum düzenlemiş 18 Mart tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Parlamentosu Başkanı Vladimir Konstantinov, sözde Kırım Başbakanı Sergey Aksyonov ve sözde Sivastopol Belediye Başkanı Aleksey Çalıy, “Kırım ve Akyar’ın (Sivastopol) iki ayrı birim olarak Rusya’ya bağlanmasına ilişkin” bir anlaşma imzalamışlardı.

 

İngiltere dahil Avrupa Birliği ülkeleri, ABD ve dünyanın pek çok ülkesi Kırım’da yapılan sözde “kendi kaderini belirleme referandumunun” sonuçlarını kabul etmeyi reddetti. Ukrayna Kırım’ı, geçici olarak işgal edilen bölgesi olarak görüyor ve ilgili yasa, 7 Ekim 2015 tarihinde Ukrayna Cumhurbaşkanı tarafından imzalandı.

 

Avrupa Birliği,ABD ve Japonya ise Rusya’nın Kırım’ı işgal etmesi ve Ukrayna’ya yönelik işgalci politikası nedeni ile Rusya Federasyonu’na karşı yaptırımlar uyguladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.