Türkmeneli Cephesi

ITC Sözcüsü Ali Mehdi:Kerkük’te Ortak Bir Yönetim Kurulmalıdır

ITC Sözcüsü Ali Mehdi:Kerkük’te Ortak Bir Yönetim Kurulmalıdır
73 views
03 Temmuz 2019 - 11:54

Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü ve Kerkük İl Meclisi Türkmen Kitlesi Üyesi Ali Mehdi Kerkük’ün bir Kürt şehri olmadığını bu yüzden de sorunların iki kürt partisi arasında çözülemeyeceğini belirtti.

Mehdi, Kerkük’te tüm etnik grupların yaşadığını belirterek Kerkük’ün Türkmen özelliği taşıdığını dile getirdi. Ali mehdi yaptığı açıklamasında Kerkük’te tüm etnik grupların yaşadığını dile getirerek kerkük’Ün kültür ve tarihi yönden Türkmen özelliği taşıdığını söyledi. Mehdi Kerkük’ün bir kürt şehri olmadığını bu yüzdende sorunların çözümünün iki kürt partisinin arasında çözülemeyeceğini dile getirdi.

Mehdi kerkük’ün 15 yıl boyunca iki kürt partisinden zulüm gördüğünü, sosyal yapının zarar görüdüğünü ve petrol gelirlerinin çalındığını söyledi. Kerkük’ün istikrara kavuşması için tek yolun tüm etnik grupların katılımı ile Kerkük’te ortak bir yönetimin kurulması olacağını aktaran Mehdi Kerkük’te federal güçlerden başka hiç bir gücün güvenliği sağlamada rol alamayacağını da sözlerine ekledi.

Ali mehdi bazı tarafların Kerkük’ün işgal altında olduğu ve anayasaya aykırı bir şekilde yönetildiği yönünde gelen açıklamaların utanç verici olduğunu da sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.