Türkmeneli Cephesi

ITC’den “Erbil Katliamı” Mesajı

ITC’den “Erbil Katliamı” Mesajı
43 views
31 Ağustos 2017 - 19:50

Irak Türkmen Cephesi’nde (ITC), Erbil Katliamının 21 yıldönümü nedeniyle bir kınama mesajı yayımladı

Irak Türkmen Cephesi tarafından yayımlanan bildiride 31 Ağustos 1996 yılının kara gününde Erbil’de yaşanan korkuç katliam ile ilgili detaylar yer aldı

Bildiride “31 Ağustos 1996 gününde Saddam Hüseyin rejimi ile bazı milislerin Irak Türkmen Cephesi ile Türkmen Ulusal Partisinın tüm bürolarına saldırılar düzenlenmiş ve çatışmalar yaşanmıştı. Çatışmada çok sayıda Türkmen şehit edildiğini ve diğerlerinin de eski rejim saddam Hüseyin tarafından idam edildi Ayrıca Türkmenlerin,Enformasyon,Siyasi Büro,Radyo ve Televizyon İdaresine,Türkmeneli gazetesine ve Türkmen okullarına da saldırılar yaşanmıştı”ifadeleri kullanıldı

ITC tarafından yayımlanan bildirinin sonunda “korkuç katliamda şehit düşen Türkmenlerin kanıyla Türkmen coğrafyasımızı ve toprağınızı savunulacağız,Halkımızı aydınlatacağız şehirlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.