Türkmeneli Cephesi

Kerkük Valisi K-1 Üssündeki ABD Askerleri İle Biraraya Geldi

Kerkük Valisi K-1 Üssündeki ABD Askerleri İle Biraraya Geldi
9 views
08 Şubat 2019 - 10:43

Kerkük Valisi Rakan Cuburi, Kerkük’teki K-1 üssünde bulunan ABD Askerleri ile bir araya geldi.

Vali Cuburi, ziyareti sırasında ABD Yüzbaşı Albay Burke Hart, ve DEAŞ’e karşı Koalisyonda yer alan Amerikan’lı askeri Müsteşarları ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kerkük Valisi Cuburi’nin basın ofisinden yapılan açıklamada, görüşme de Güvenlik güçlerine ve DEAŞ’tan kurtarılan bölgelerde sağlanan istikrara katkı sağlayacak destekler ele alındığını bildirildi.

Açıklama da ayrıca görüşme sırasında Kerkük’teki güvenlik durumu, ve güvenlik güçlerin kentte güvenliğin sağlanması göstermiş oldukları çabalar ele alındı.

Görüşme sırasında Vali Cuburi, Irak’ın DEAŞ’e karşı mücadelesinde ABD öncülüğündeki Koalisyonun sağladığı destekler, ve DEAŞ’ten kurtarılan bölgelerin ihtiyaçların karşılanmasında büyük rol oynadığına vurgu yaptığını belirtildi.

Cuburi ayrıca, ABD öncülüğündeki koalisyonun DEAŞ’e karşı düzenlenen hava harekatlarında sağlamış olduğu istihbarat desteklerinin önemine de işaret ettiğini bildirildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.