Türkmeneli Cephesi

SON DAKİKA IRAN MAŞASİ Olan Asaib Ehlilhak Örgütü TELAFER’e GİDİYOR !

SON DAKİKA IRAN MAŞASİ Olan Asaib Ehlilhak Örgütü TELAFER’e GİDİYOR !
26 views
26 Ekim 2016 - 20:59
Irak’taki  Haşdi Şabi’ye bağli ayni zaman Iran’nin mezhepsel oyunlarina sadakati ile bilinan Asaib Ehlilhak örgütü terör örgütü DEAŞ’ın  elinde tuttuğu çoğunlukla Türkmenlerin yaşadığı Musul’un Telafer ilçesini ele  geçirmeye gidiyor.
 26 Ekim 2016
Musul’un batısında ülkenin en büyük ilçesi konumundaki Telafer’de,  DEAŞ’ın eline geçmeden önce 300 binden fazla Şii-Sünni Türkmen yaşıyordu.
DEAŞ’ın 15 Haziran 2014’te ilçeyi ele geçirmesinden sonra orada  yaşayan  Türkmenlerin çoğu Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) üzerinden  Irak’ın güney bölgelerine göç etmek zorunda kaldı. Kent merkezinde ise sadece 50  bine yakın Türkmen’in kaldığı ve diğerlerinin ise Türkiye başta olmak üzere  IKBY’nin çeşitli kentlerine göç ettiği belirtiliyor.
Haşdi Şabi’ye bağlı gruplardan Asaib Ehlilhak örgütü  dün Musul’un Telafer ilçesini DEAŞ’tan kurtarma operasyonu görevinin kendilerine  verildiği iddia ettimişti. Örgütün askeri sözcüsü Cevat Tilebavi, yaptığı açıklamada,  “Haşdi Şabi yönetimi, Telafer’i geri alma operasyonu görevini bize verdi bizde bize ayit olan  Asaib Ehlilhak örgütüne bu görevi verdik  .”  ifadesini kullandı.
İşte bügünde Asaib Ehlilhak örgütü Telafere doğru Askeri destek göndermeye başladı İşte görüntüleri link’e basarak izliye bilirsiniz ..
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.