Türkmeneli Cephesi

TİKA Başbuğ Türkeş’in Kıbrıs’taki Doğum Evini Müze Haline Getirdi

TİKA Başbuğ Türkeş’in Kıbrıs’taki Doğum Evini Müze Haline Getirdi
271 views
21 Temmuz 2019 - 0:00

Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı aynı zamanda TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı) Başkanı Serdar Çam ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve beraberindeki heyet bugün Ada’ya huzur ve barış getiren Kıbrıs Barış harekatının 45.yıl dönümü vesilesi ile Kıbrıs Türk Cumhuriyetine ziyaret gerçekleştirdi.

Başbuğ Türkeş Müzesi

Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Barış harekatı resmî törenine katılan heyet
Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde bulunan ve TİKA tarafından restore edilerek müzeye dönüştürülen Türk Dünyasının önderlerinden ve Ülkücü Hareketin kurucusu olan Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğduğu ve çocukluğunun geçtiği eve ziyaret gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı,TİKA Genel Başkanı Serdar Çam Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından açılışı gerçekleşecek olan Müze evdeki çalışmalar hakkında bilgi alarak kontrollerde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.