Türkmeneli Cephesi

TİKA’lı Gençlerden Cezayir’de “Şehit Eren Bülbül Ormanı”

TİKA’lı Gençlerden Cezayir’de “Şehit Eren Bülbül Ormanı”
19 views
15 Eylül 2019 - 19:49

 

Cezayir’de bulunan TİKA gönüllüleri, Tipaza şehrinde oluşturdukları hatıra ormanına “Şehit Eren Bülbül” adını verdi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) “Tecrübe Paylaşımı Programı” kapsamında Cezayir’de bulunan 15 gönüllü öğrenci çeşitli faaliyetlerde bulundu.

TİKA’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy tarafından kabul edilen gönüllüler, TİKA’nın tadilatını ve donanımını gerçekleştirdiği, kimsesiz ve otistik çocukların eğitim gördüğü Emine Erdoğan Anaokulu’ndaki çocuklarla bir araya geldi.

– Çevre temizliği, ağaç dikme, gençlerle kamp

Çevresel duyarlılık oluşturmak amacıyla Oran şehrindeki Ayn Tork plajını temizleyen gönüllüler, Tipaza ve Konstantin şehirlerinde iki hatıra ormanında ağaç dikti.

Gönüllüler, Tipaza’da engelli öğrencilerin eğitim gördüğü merkezin bahçesinde oluşturdukları hatıra ormanına “Şehit Eren Bülbül”, Konstantin’de oluşturulan hatıra ormanına da Cezayir Bağımsızlık Savaşına önemli katkılar sağlayan ancak işgalci güçlerce evi bombalanarak şehit edilen Ömer Yasef’in adını verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.