Türkmeneli Cephesi

Türk Heyeti Bağdat’ta Ovaköy Sınır Kapısını Görüştü

Türk Heyeti Bağdat’ta Ovaköy Sınır Kapısını Görüştü
11 views
10 Eylül 2018 - 23:26

Türk ve Iraklı heyetler Bağdat’ta iki ülke arasında açılması planlanan Ovaköy Sınır Kapısı için bir araya geldi.

 Türkiye‘nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “Irak ile Türkiye arasında ikinci sınır kapısının (Ovaköy/Fişhabur) açılmasına yönelik ilk heyetlerarası görüşmeyi bugün Bağdat’ta gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı.
Görüşmede, Bağdat ve Ankara‘nın projeyi hayata geçirme yönünde kararlı olduklarını aktaran Yıldız, iki tarafın da konular üzerinde müteakip kaldıklarını dile getirdi.
Irak-Türkiye arasındaki ikinci sınır kapısının sadece iki ülke arasındaki ticareti kolaylaştırmakla kalmayıp, Basra ile Fişhabur arasında oluşturulacak ulaştırma ağı sayesinde Avrupa ile Asya‘yı birbirine bağlayacağını belirten Büyükelçi Yıldız, Irak‘ın bu stratejik potansiyelini layıkıyla kullanacağı değerlendirmesinde bulundu.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.