Türkmeneli Cephesi

Türkmen Adalet Partisinden “Türkmen’in dünü-bugünü” konulu panel

Türkmen Adalet Partisinden “Türkmen’in dünü-bugünü” konulu panel
12 views
26 Ocak 2020 - 16:27

Türkmen Adalet Partisi (Dün ve Bugün Türkmen Hakları)  adı altında parti binasında panel düzenledi.

 Irak Devletinin 24 Ocak 1970 tarihinde Türkmenlere kültürel haklarının iadesinin  50.yıldönümü ile aynı zamana denk getirilen panele Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan, Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Hişam Bayraktar, Türkmen Parti ve Hareketi temsilci ve sorumluları ve yanı sıra bazı tarihçi ve akademisyenler katıldı.

Panelde Akademisyen Dr. Necdet Demirci, Tarihçi Necat Kevseroğlu ve Türkmen Adalet Partisi Siyasi büro üyesi Araştırmacı Sabah Hüseyin, Türkmenlere kültürel haklar yasasının yürürlüğe girmesinin siyasi ve tarihinin arka planı konusunda konuşma yaptılar.

Öte yandan Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan, Türkmenlere kültürel hak tanıyan ve 1970 yılında kararlaştırılan 89 numaralı yasanın yürülüğe girmesinin 50.yılının ve bugünün Türkmen milletinin tarihinde önemli yerini koruyacağını bildirdi.
Türkmen Adalet partisi Başkanı Enver Bayraktar katılanlara teşekkür etmesiyle son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.