Türkmeneli Cephesi

Türkmen Milliyetçi Hareketi:Türkmeneli Partisi İhanet Etti

Türkmen Milliyetçi Hareketi:Türkmeneli Partisi İhanet Etti
437 views
17 Mayıs 2019 - 19:09

Türkmeneli Partisi Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih’in kurucusu olduğu Kürt Ulusal İttifak Partisi ile ortak işbirliği anlaşması imzaladı.Türkmen siyasi partiler dururken Kürt bir parti ile anlaşma yapan partililere Türkmenlerden ve bir tepki de Türkmen Milliyetçi Hareketinden geldi.

Türkmen Milleyetçi Hareketi yaptığı yazılı açıklamada bu İttifakı “İHANET İTTİFAKI”olarak nitelendirdi.

Hareket yaptığı açıklamada:
“Türkmeneli Partisi denen ile Ulusal İttifak arasında ilan edilen ittifak, Türkmen meselesini derinden vurmuş ihanet sayfalarından biridir , bu ittifak Türkmen halkını temsil etmediği ve Türkmen halkının görüşünü temsil etmediği yalnızca bir kişinin görüşünü temsil etmektedir .
Bu ittifak ölü olarak doğmuş , bu yüzden tüm Türkmen parti ve siyasi hareketleri Türkmenlerin saflarını kırmayı hedefleyen atılan bu şüpheli adımdaki konumlarını belirlemeye davet ediyoruz; bu zor süreçte Türkmenlerin birleşmeye ihtiyacı vardır, herkesin bildiği gibi kapıdaki yerel seçimler Türkmenler için çok önemli ve varlık meselesidir.
Biz Türkmenleri bu hainleri boykot etmeye ve bu partiyi değer kartoni partileri gibi görmeye çağırıyoruz. Ayrıca, bu parti üyelerinden onurlu pozisyonu kaydetmelerini ve ihanet içinde olanlarla çalışmamaya davet ediyoruz, Türkmen Milliyetçi Hareketi olarak bu ihanet ittifakına karşı eli kolu bağlı kalmayacağız ve Türkmen meselesine verilen zararın üzerinde çalışanların niyetlerini ve partizan ve kişisel menfaatler için ayırmaya çalışanları mevcut olan barışçıl yollarla ortaya çıkarıp ve kerkük’ün eski dönüş durumuna dönmesini reddediyoruz . Yaşasın Özgür Türkmen Milleti” dedi
Türkmen Milliyetç Hareketi
Siyasi Bürosu
17.05.2019

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.