Türkmeneli Cephesi

Salihi Bağdat’ta Mesut Barzani ile Biraraya Geldi

Salihi Bağdat’ta Mesut Barzani ile Biraraya Geldi
45 views
23 Kasım 2018 - 9:46

Türkmeneli Lideri Erşat Salihi, Bağdat’a ziyaret gerçekleştiren KDP Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi.

Görüşmede Kerkük’ün güvenliği ve göçmenlerin yaşadığı sorunlar, ayrıca gündeme ilişkin konular ele alındı.

Görüşmenin ardından Erşat Salihi, yaptığı açıklamada mevcut sorunların görüşülerek, oluşumlar arasında giderilebileceğini vurguladıklarını bildirdi.

“Sorunların üzerine Bağdat’tan veyahut Erbil’den çözüm farzedilmesin, çünkü çözümler bizlerin yanıdadır.” diyen Salihi Barzani’nin de aynı düşüncede olduğunun altını çizerek, “Kerkük  meselesinde tekrar peşmergenin getirilmesinden yana değiliz. Bu söylediğim kendilerinin sözüdür. Kerkük halkından ortak bir güç oluşturulsun. Kerkük ve çevresini onlar korusun. Zaten aynı şeyi biz de söylüyoruz. Aynı sorunlar Musul, Telafer ve o bölge için de geçerlidir ki oradaki durum Kerkük’ten de karışık.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Türkmeneli Lideri Erşat Salihi’den, KDP Başkanı Mesut Barzani ile yaptığı görüşme ile ilgili çok önemli açıklamalar..كلمة مهمة للرئيس ارشد الصالحي عقب اجتماعه مع رئيس حزب الديمقراطي مسعود البرزاني في #بغداد

Türkmeneli Cephesi -TC- جبهة توركمن ايلي‎ paylaştı: 23 Kasım 2018 Cuma

Salihi ayrıca, “Hiç kimse, kimsenin üzerine bir şart farzetmeden oradaki sorunları da çözmeye yönelik adım atalım.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.