Türkmeneli Cephesi

Türkmeneli Lideri Salihi’ye EKOAVRASYA 2019 Hizmet Ödülü

Türkmeneli Lideri Salihi’ye EKOAVRASYA 2019 Hizmet Ödülü
23 views
23 Mart 2019 - 17:27

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından düzenlenen ve çeşitli alanlarda hizmet veren kişi ve kurumlara verilen “2019 Avrasya Hizmet Ödülleri” sahiplerini buldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın katıldığı törende, Bakan Turhan’a EkoAvrasya Derneği Başkanı Hikmet Eren’in sunduğu “Çapan” giydirildi.

Ankara’da Milli Kütüphane’de düzenlenen törende Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi’ye ödül verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Eski Başkanı Bülent Arınç tarafından verilen ödülü Başkan Salihi adına ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü aldı.

Törende Türkmeneli TV adına verilen ödülü Ankara Haber Müdürü aldı. Ödül alanlar arasında ayrıca Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov ve Kuzey Makendonya Meclisi Milletvekili Enes İbrahim de yer aldı.

Gecede, Türk dünyasından Türküler seslendiren ve izleyicilerin büyük beğenisini toplayan Türkmen Sanatçı Doç. Dr. Ömer Türkmenoğlu’na bir plaket sunuldu.

Törende Irak Türkleri Derneği Ankara Şube Başkanı Necmettin Canbaz ve Irak Türkleri Öğrenci ve Gençler Birliği üyeleri de hazır bulundu .

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

© 2019 TÜRKMENELİ CEPHESİ - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.